Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Prawo w praktyce

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2200-1CV18
Kod Erasmus / ISCED: 10.0 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0421) Prawo Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Prawo w praktyce
Jednostka: Wydział Prawa i Administracji
Grupy: Inne przedmioty nieobowiązkowe
Wykłady specjalizacyjne i konwersatoria dla IV roku studiów prawniczych
Wykłady specjalizacyjne i konwersatoria dla V roku studiów prawniczych
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Pełny opis:

Tryb rozliczania przedmiotu

Zaliczenie lub ocena.

Podstawą zaliczenia zajęć jest przygotowanie pracy pisemnej związanej z praktycznymi zagadnieniami prezentowanymi podczas warsztatów oraz nieobecność na maksymalnie 2 zajęciach.

UWAGA!

Oferta kierowana jest do studentów IV i V roku, z zaliczonymi ćwiczeniami z KPC, KPK i KPA.

PRAWO W PRAKTYCE to cykl bezpłatnych zajęć dla studentów IV i V roku, prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji UW, których celem jest przybliżenie studentom sposobów dochodzenia roszczeń w postępowaniu cywilnym, karnym i administracyjnym przed polskimi sądami, z uwzględnieniem pracy wykonywanej w kancelariach oraz departamentach prawnych firm z wyjaśnieniem konsekwencji finansowych podejmowanych decyzji procesowych.

Studenci zapoznają się z podstawowymi dokumentami składanymi w postępowaniach sądowych. Szkolenie wyjaśni sposoby i procedurę konstruowania pism procesowych. Zajęcia mają charakter warsztatowy.

Wykładowcami są absolwenci WPiA UW, w większości członkowie naszego Stowarzyszenia. Zajęcia są prowadzone na zasadzie non-profit. Nasze zaangażowanie i inicjatywa wynika z potrzeb wydziału w zakresie praktycznych zajęć. Chcielibyśmy studentom prawa i przyszłym sędziom, adwokatom, radcom prawnym i urzędnikom ukazać mechanizmy stosowania prawa w praktyce. Nasza inicjatywa ma na celu wzbogacenie oferty naukowej, ale nie od strony teoretycznej, a praktycznej.

Zajęcia organizowane są przez Samorząd Studentów WPiA UW oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów WPiA UW "Vis Legis".

Na zakończenie kursu studenci uczestniczący w zajęciach otrzymują dyplom, a najlepsi możliwość podjęcia praktyk w kancelarii prawniczej.

UWAGA!

Oferta kierowana jest do studentów IV i V roku, z zaliczonymi ćwiczeniami z KPC, KPK i KPA.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)