Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Postępowanie karne - IV rok

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2200-1DPK0278
Kod Erasmus / ISCED: 10.0 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0421) Prawo Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Postępowanie karne - IV rok
Jednostka: Wydział Prawa i Administracji
Grupy: Seminaria dla IV roku studiów prawniczych
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne

Założenia (opisowo):

Student przystępujący do seminarium z postępowania karnego powinien orientować się już w problematyce prawa karnego procesowego oraz prawa karnego materialnego w stopniu wymaganym na egzaminach z tych przedmiotów. Zależnie od doboru tematyki pracy seminaryjnej, a ostatecznie – tematu pracy magisterskiej, pomocna może być wiedza z innych dziedzin prawa, w tym w szczególności z pokrewnych dziedzin penalnych.

Skrócony opis:

Głównym celem seminarium jest przygotowanie studenta do wyboru zagadnienia z zakresu szeroko pojętego postępowania karnego oraz do samodzielnego opracowania go w formie pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem naukowym promotora.

Pełny opis:

Głównym celem seminarium jest przygotowanie studenta do wyboru zagadnienia z zakresu szeroko pojętego postępowania karnego oraz do samodzielnego opracowania go w formie pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem naukowym promotora.

Przygotowaniom prac magisterskich poświęcone jest w najpełniejszym wymiarze seminarium na V roku, kiedy to seminarzyści konsultują z promotorem już przygotowane fragmenty swoich prac oraz prezentują je na forum grupy seminaryjnej.

Seminarium na IV roku ma na celu przybliżenie jego uczestnikom ważniejszych instytucji karnoprocesowych, z których mogliby oni czerpać na potrzeby swoich prac magisterskich. Odbywa się to w ramach prezentacji i dyskusji nad zagadnieniami indywidualnie dobranymi przez prowadzącego po konsultacji z uczestnikami seminarium.

Uczestnicy seminarium zarówno pogłębiają swoją znajomość prawa karnego procesowego, jak i nabierają umiejętności warsztatowych, koniecznych dla przygotowywania i obrony samej pracy magisterskiej.

Literatura:

Literatura podstawowa:

1. P. Kruszyński (red.), Wykład prawa karnego procesowego, Białystok 2004;

2. T. Grzegorczyk, J. Tylman, Polskie postępowanie karne, Warszawa 2009;

3. A. Murzynowski, Istota i zasady procesu karnego, Warszawa 1994;

4. S. Waltoś, Proces karny. Zarys systemu, Warszawa 2009.

Literatura uzupełniająca:

Literatura uzupełniająca podawana jest przez prowadzącego w toku zajęć. Uwzględnia ona indywidualnie ustalane tematy prac magisterskich.

Efekty uczenia się:

Seminarzysta po ukończeniu IV roku seminarium powinien mieć już sprecyzowany pomysł na temat pracy magisterskiej. W kolejnym roku seminarium seminarzysta powinien przedstawić pracę magisterską, która, po jej przyjęciu przez promotora, warunkuje możliwość przystąpienia do egzaminu magisterskiego.

Metody i kryteria oceniania:

Kryteria brane pod uwagę przy ocenie pracy studenta na seminarium to:

1) obecność na zajęciach;

2) udział w dyskusjach;

3) prezentacja referatów;

4) postępy pracy nad przygotowaniem pracy magisterskiej (V rok).

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)