Uniwersytet Warszawski - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Innowacyjne aplikacje komputerowe

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2500-KOG-PL-F-4 Kod Erasmus / ISCED: 14.4 / (0313) Psychologia
Nazwa przedmiotu: Innowacyjne aplikacje komputerowe
Jednostka: Wydział Psychologii
Grupy: Kognitywistyka 2
Punkty ECTS i inne: 2.00 LUB 1.00 (zmienne w czasie)
zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Przedmiot stanowi platformę, na której studenci prezentują idee potencjalnie mogące stać się zalążkiem przyszłego przedsięwzięcia biznesowego. Prezentacje będą uzupełnione przez wykłady dotyczące uwarunkowań prawnych i gospodarczych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa informatycznego.

Pełny opis:

Seminarium będzie gromadziło (i integrowało) studentów kognitywistyki oraz studentów informatyki (pod tym linkiem znajduje się "bliźniaczy" przedmiot informatyczny: https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot&prz_kod=1000-217bIII).

Zajęcia będą się składały z trzech faz. Pierwsza faza będzie miała charakter organizacyjny. W drugiej fazie prezentowane byłyby potencjalne idee projektów informatycznych, zaś w trzeciej odbywałyby się prelekcje, które dotyczyłyby praktycznych zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej związanej z informatyką. Faza pierwsza trwałaby 2-3 tygodnie, druga do końca grudnia, zaś trzecia miałaby miejsce w styczniu.

W ramach drugiej fazy projekty prezentowane byłyby przez zespoły złożone ze studentów kognitywistyki (1-3 osobowe) oraz zespoły składające się ze studentów informatyki (3-osobowe). Prezentacje informatyków byłyby przeplatane z podobnej długości prezentacjami studentów kognitywistyki. W ramach przedmiotu zostawiony byłby odpowiedni czas na dyskusję nad projektami. Stworzyłoby to platformę wymiany idei między środowiskami zaangażowanymi w uczestnictwo w przedmiocie.

W trzeciej części, do początku sesji, studenci mieliby za zadanie sformułować interdyscyplinarne projekty będące potencjalną podstawą przyszłego start-upu, które docelowo powinny być prowadzone przez mieszane zespoły złożone z informatyków i studentów kognitywistyki. Opisy o długości 5-10 stron byłyby składane w styczniu przed komisją oceniającą składającą się z przedstawicieli informatyki i innych kierunków, współpracujących przy prowadzeniu tego przedmiotu. Do końca sesji zimowej wyłoniona zostanie mała liczba projektów, które będą pilotowane przez pracowników naszego wydziału w ramach ścieżki Start-upy. Dodatkowo w trzeciej fazie przedmiotu Idee i informatyka, w styczniu, zajęcia poświęcone byłyby prelekcjom dotyczącym przedsiębiorczości oraz sytuacji prawnej informatyków.

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2018/19" (zakończony)

Okres: 2018-10-01 - 2019-01-25
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Grzegorz Krajewski
Prowadzący grup: Grzegorz Krajewski
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
Seminarium - Zaliczenie na ocenę

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2019/20" (zakończony)

Okres: 2019-10-01 - 2020-01-27
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Anna Anzulewicz, Aleksy Schubert
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.