Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Bliski Wschód w starożytności

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3101-DSSTA
Kod Erasmus / ISCED: 08.4 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0222) Historia i archeologia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Bliski Wschód w starożytności
Jednostka: Instytut Archeologii
Grupy: Seminaria magisterskie
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

seminaria magisterskie

Tryb prowadzenia:

w sali

Skrócony opis:

Na seminarium tym powstają prace magisterskie i seminaryjne poświęcone różnorakim zagadnieniom z dziedziny archeologii krajów Bliskiego Wschodu (Syria, Palestyna/Izrael, Jordania i Dolny Egipt, a także Cypr) w okresie hellenistycznym, rzymskim, bizantyjskim i wczesnoislamskim (IV w. p.n.e. – VII/VIII w. n.e.). W sferze naszych zainteresowań są także zagadnienia związane z kontaktami handlowymi Lewantu z bardziej odległymi terytoriami na Wschodzie i Zachodzie.

Pełny opis:

Na seminarium tym powstają prace magisterskie i seminaryjne poświęcone różnorakim zagadnieniom z dziedziny archeologii krajów Bliskiego Wschodu (Syria, Palestyna/Izrael, Jordania i Dolny Egipt, a także Cypr) w okresie hellenistycznym, rzymskim, bizantyjskim i wczesnoislamskim (IV w. p.n.e. – VII/VIII w. n.e.). Szczególny nacisk kładziony jest na przejawy interakcji pomiędzy tradycjami regionalnymi a elementami kultury klasycznej (grecko- rzymskiej). Uwzględniamy także zagadnienia kontaktów handlowych Lewantu z bardziej odległymi terytoriami, zarówno Wschodu, jak i Zachodu. W ramach seminarium studenci przygotowują swoje prace magisterskie lub (w przypadku, gdy jest to seminarium „poboczne”) krótsze prace roczne, przedstawiając kolejne etapy swojej pracy przed uczestnikami seminarium. Niektóre spotkania seminaryjne poświęcone są prezentacji nowych odkryć lub badań własnych prowadzonych przez pracowników naukowych, czy to z Instytutu Archeologii, czy też z innych instytucji archeologicznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W związku z tym niektóre seminaria prowadzone są z języku angielskim.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)