Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Prawo handlowe - V rok

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2200-1DPC029A
Kod Erasmus / ISCED: 10.0 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0421) Prawo Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Prawo handlowe - V rok
Jednostka: Wydział Prawa i Administracji
Grupy: Seminaria dla V roku studiów prawniczych
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne
seminaria magisterskie

Założenia (opisowo):

Seminarium z prawa handlowego na piątym roku jest przedmiotem dedykowanym dla studentów, którzy uczestniczyli w seminarium z prawa handlowego lub cywilnego na czwartym roku studiów i uzyskali ocenę z zaliczenia nie niższą niż dobra.


Tryb prowadzenia:

mieszany: w sali i zdalnie

Skrócony opis:

Przedmiotem zajęć są wybrane zagadnienia z zakresu prawa handlowego w szczególności prawa spółek handlowych, prawa upadłościowego i restukturyzacyjnego, prawa papierów wartościowych oraz prawa rynku kapitałowego, a także prawa umów handlowych.

Pełny opis:

Podstawowym celem seminarium jest przygotowanie studentów do samodzielnego napisania pracy magisterskiej. Tematyka zajęć obejmuje zatem zarówno zagadnienia z zakresu metodologii pisania pracy naukowej, w szczególności wskazanie cech stylu naukowego, zasad sporządzania bibliografii i przypisów, jak również omówienie zasad pracy ze źródłami oraz zasad analizy poglądów wyrażonych w literaturze przedmiotu i orzecznictwie sądowym, niezbędnych dla wyciągnięcia samodzielnych wniosków prezentowanych następnie w pracy magisterskiej.

Podczas zajęć analizowane są także szczegółowe zagadnienia z zakresu prawa handlowego, w szczególności te, które powiązane są z tematyką prac przygotowywanych przez studentów w zakresie ustalonym z prowadzącym zajęcia.

Literatura:

Literatura i orzecznictwo podawane są studentom przed każdymi zajęciami z właściwym wyprzedzeniem. Wybór literatury przedmiotu jest uzależniony od konkretnych zagadnień omawianych podczas seminarium.

Literaturę do przygotowania pracy magisterskiej student gromadzi i opracowuje we własnym zakresie, w miarę potrzeby konsultując dokonane wybory z prowadzącym zajęcia (promotorem pracy).

Efekty uczenia się:

W trakcie seminarium student nabywa umiejętności samodzielnego doboru literatury do wybranego tematu pracy magisterskiej, przygotowania poszerzonej wypowiedzi pisemnej na wybrany temat, prezentacji opracowywanego tematu w formie syntetycznego referatu wygłaszanego podczas zajęć.

Metody i kryteria oceniania:

Podstawowym warunkiem zaliczenia seminarium jest złożenie promotorowi pracy magisterskiej w terminach i na zasadach przez niego określonych. Prowadzący zajęcia może określić dodatkowe kryteria zaliczenia seminarium, które winny być podane studentom do wiadomości nie później niż na pierwszych zajęciach w danym semestrze.

Praktyki zawodowe:

brak

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)