Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Business Economics

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2600-MSdz2BEen
Kod Erasmus / ISCED: 14.3 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0311) Ekonomia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Business Economics
Jednostka: Wydział Zarządzania
Grupy: Konwersatoria English dla MSM i MSZFR dzienne
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: angielski
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne

Tryb prowadzenia:

zdalnie

Skrócony opis:

Ten kurs wprowadza koncepcje i zasady ekonomiczne, które są przydatne w zrozumieniu ogólnego środowiska gospodarczego, w którym działają firmy i inne organizacje.

Pełny opis:

Mikroekonomia bada, w jaki sposób konsumenci i firmy podejmują decyzje i jak wchodzą ze sobą w interakcje na rynkach. Poruszane tematy obejmują podaż i popyt, zachowania konsumentów i przedsiębiorstw, ustalanie cen i działanie rynków, sytuacje niedoskonałości rynku oraz wpływ i rolę rządu na gospodarkę. Makroekonomia bada całą gospodarkę i jej dobrostan. Makroekonomia analizuje wpływ czynników, takich jak inflacja, kursy walut, stopy procentowe i handel, kryzysy i ekonomia pandemii oraz ich wpływ na dobrobyt i stabilność gospodarki.

Literatura:

Timothy Taylor’s. Principles of Economics.

Efekty uczenia się:

Po pomyślnym ukończeniu studenci będą mieli wiedzę i umiejętności aby: 1. wykazać się zrozumieniem wstępnych, kanonicznych modeli zachowań konsumentów i producentów oraz makroekonomii. 2. wykazać się podstawową wiedzą na temat funkcjonowania nowoczesnej gospodarki. 3. oceniać efekty interwencji rządowych na poszczególnych rynkach i w makroekonomii.

Metody i kryteria oceniania:

Wszystkie zadania należy przesyłać zgodnie z wyznaczonym terminem. 5% quizy; 20% zestawy zadań; 10% prezentacja/zadanie badawcze; 25% półsemestralne, 40% łączny egzamin końcowy, otwarte książki i notatki

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)