Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Objazd II roku

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3104-LZOB2
Kod Erasmus / ISCED: 08.3 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0222) Historia i archeologia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Objazd II roku
Jednostka: Wydział Historii
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Skrócony opis:

Dwa obowiązkowe objazdy na I i II roku studiów to zwiedzanie zabytków w wybranym regionie Polski. Studenci I roku mają objazd trzydniowy, studenci II pięciodniowy, zakończony egzaminem.

Dla historyka zabytki są źródłem; tak, jak czyta i interpretuje źródła pisane, tak "odczytuje" architekturę, przedmioty, obrazy, krajobraz itp. Podstawowym celem objazdu nie jest gromadzenie wiedzy szczegółowej o poszczególnych zabytkach, ale właśnie uzyskanie ogólnych umiejętności interpretacyjnych.

Objazdy to okazja do odkrycia mało znanych, a często niezwykle interesujących zabytków położonych daleko od dużych miast czy popularnych tras turystycznych. Ale historia zapisana w krajobrazie to nie tylko zabytki ? to również układ dróg, ulic w mieście, roślinność będąca śladem kształtowania krajobrazu przez człowieka. Pagórek może być wczesnośredniowiecznym grodziskiem. Miasto z domami z końca XIX w. często zachowuje dawny układ parcel - widać w nim plan wytyczony w czasie średniowiecznej lokacji.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)