Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium dyplomowe

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3104-SPH-SD
Kod Erasmus / ISCED: 08.3 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0222) Historia i archeologia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Seminarium dyplomowe
Jednostka: Instytut Historyczny
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Pełny opis:

Historia Polski i Europy XVI – XX wieku. W trakcie zajęć uczestnicy seminarium prezentowali propozycje swoich prac dyplomowych, a następnie poddawano dyskusji wstępne projekty wybranych tematów. Przygotowywane prace winny być ukończone i ocenione w terminie do końca czerwca 2016 r.

Z racji różnych zainteresowań uczestników kursu tematy przygotowywanych przez nich prac trudno poddają się uogólnieniom. Zdecydowanie popularny był jednak wiek XIX i XX; tematy wybranych prac, wiążące się nota bene z innymi naukami humanistycznymi dotyczą m. in widzenia świata przez francuskich impresjonistów, korespondencji Henryka Sienkiewicza czy pamiętników i źródeł związanych z obroną Modlina w 1939 r. Starsze epoki znalazły także uznanie w oczach niektórych kursantów, stąd np. praca dotycząca spożywania ryb przez członków Zakonu Krzyżackiego w XV w. czy rozważania o osadnictwie XVI-XVIII w., w świetle analiz XVI-XVIII-wiecznych lustracji. Prezentacji poszczególnych tematów towarzyszyły ożywione dyskusje.

Efekty uczenia się:
Metody i kryteria oceniania:

Podstawą oceny na seminarium było zaprezentowanie konspektu przygotowywanej pracy oraz dobra frekwencja i udział w dyskusjach. Ostateczna ocena to oczywiście ocena pracy dyplomowej,, której objętość nie powinna przekroczyć 20-30 stron tekstu.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)