Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium licencjackie (podstawowe) G. Bastek

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3105-LSEMLICB
Kod Erasmus / ISCED: 03.6 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0222) Historia i archeologia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Seminarium licencjackie (podstawowe) G. Bastek
Jednostka: Instytut Historii Sztuki
Grupy: Seminaria
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

seminaria licencjackie

Skrócony opis:

Na seminarium powstają prace licencjackie, które są syntetycznymi monografiami wybitnych obrazów, dzieł mistrzów malarstwa europejskiego, działających od XV do XVIII wieku. Celem tych monografii jest zestawienie najnowszej wiedzy dotyczącej omawianych dzieł, ustaleń z zakresu historii obrazów, ich interpretacji, ale też stanu zachowania, historii konserwacji i badań technologicznych. W poprzednich latach powstały znakomite opracowania m.in.: Burzy Giorgiona, czy Damy z gronostajem Leonarda da Vinci.

Pełny opis:

Celem pracy licencjackiej jest stworzenie szczegółowej monografii jednego obrazu lub grupy powiązanych ze sobą obiektów – dzieł mistrzów malarstwa europejskiego od XV do XVIII wieku. Monografia w poszczególnych rozdziałach zawierać powinna: historię obrazu (w tym okoliczności jego powstania, opis funkcji, jakie dzieło pełniło); historię jego konserwacji i obecny stan zachowania; opis procesu powstawania dzieła na podstawie badań technologicznych, opis zastosowanych materiałów malarskich; interpretacje dzieła; zagadnienia atrybucyjne widziane z perspektywy nowego znawstwa.

Na zajęciach studenci referują poszczególne części/rozdziały pracy i otrzymują bieżące uwagi i wskazówki dotyczące konstrukcji pracy, bibliografii oraz konsultacje merytoryczne.

Literatura:

Literatura uzależniona jest od obrazów wybranych przez poszczególnych studentów i jest ustalana dla każdego studenta indywidualnie.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.2.0-1 (2024-03-12)