Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji Rejestracja na Konwersatoria literaturoznawcze dla IIz i III 3304-2021Z-2z/3-KL

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
3304-1DZXW-KL-11
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Celem zajęć jest przedstawienie panoramy literatury francuskiej XIX wieku z uwzględnieniem głównych prądów estetycznych (romantyzm, parnasizm, realizm, naturalizm) z perspektywy nowego spojrzenia na kwestię sztuki i postać twórcy - artysty i/lub rzemieślnika. Zajęcia poświęcone będą analizie tematyczno-formalnej tekstów poetyckich, nowel i fragmentów powieści pod kątem refleksji o sztuce i wielowymiarowej wizji artysty, jego roli w społeczeństwie i proporcji pomiędzy sztuką a rzemiosłem.

Strona przedmiotu
3304-1DZXW-KL-12
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Celem zajęć będzie zapoznanie studentów z podstawowymi prądami intelektualnymi i estetycznymi kształtującymi literaturę najpierw Nowej Francji, a następnie Quebecu. W ujęciu socjokrytycznym, zajęcia skupiać się będą na wykształceniu umiejętności analizy tekstów literackich z uwzględnieniem warunków społeczno-politycznych panujących w tej francuskojęzycznej prowincji Kanady. Poetyka i estetyka omawianych tekstów będzie zatem silnie skorelowana z poznawaniem historyczno-społecznego tła, z którego dany utwór wyrasta. Ważnym elementem składowym prowadzonych analiz będzie również quebecka odmiana języka francuskiego.

Strona przedmiotu
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)