Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji Rejestracja na seminaria magisterskie dla studentów II roku studiów II stopnia 3321-2022-M2SEMS

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
3321-M2S20SM03
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Seminarium przygotowuje do samodzielnej pracy badawczej i ma przygotować studenta do napisania pracy magisterskiej z zakresu historii dramatu i teatru włoskiego (od wieku XV po wiek XXI), a także z zagadnień związanych z przekładem form dramatycznych oraz recepcją dramaturgii włoskiej w Polsce.

Strona przedmiotu
3321-M2S21SM01
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Przedmiot jest przeznaczony dla osób zainteresowanych teorią i praktyką komunikacji językowej, zmianami zachodzącymi w języku włoskim, nowymi formami komunikacji oraz wpływem świadomości językowej i wiedzy lingwistycznej na rozwijanie własnych kompetencji komunikacyjnych.

W trakcie seminarium studenci będą rozwijać kompetencje interpretacji lingwistycznej zachodzących zmian komunikacyjnych w zakresie zjawisk pragmatycznych (m.in. presupozycje i implikatury) oraz dyskursywnych (zjawiska wpływu społecznego, perswazji, manipulacji, mobilizowania emocji społecznych poprzez różne zjawiska komunikacyjne), także w nawiązaniu do tematyki prac magisterskich.

Strona przedmiotu
3321-M2S22SM01
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Przegląd tekstów, poetyk i teorii związanych z XX XXI-wiecznymi tekstami kultury we Włoszech (literatura, fotografia, kino) i ich wzajemnymi relacjami. Poszukiwanie właściwych metod i narzędzi do opisu i interpretacji tych tekstów.

Strona przedmiotu
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-3 (2024-06-10)