University of Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

Research project 1

General data

Course ID: 3005-KU6PROJEKTN
Erasmus code / ISCED: 08.903 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0229) Humanities (except languages), not elsewhere classified The ISCED (International Standard Classification of Education) code has been designed by UNESCO.
Course title: Research project 1
Name in Polish: Projekt naukowy 1
Organizational unit: Institute of Western and Southern Slavic Studies
Course groups: (in Polish) Harmonogram zajęć Slawistyki
Courses related to A language on the 1st year of the MA studies
ECTS credit allocation (and other scores): 10.00 Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.

view allocation of credits
Language: Polish
Type of course:

obligatory courses

Prerequisites (description):

(in Polish) Projekt naukowy jest przedmiotem obligatoryjnym, którego zadaniem jest wprowadzenie studentów w pracę badawczą. Jego celem jest realizacja efektów kształcenia na poziomie indywidualnym, ale również związanie studentów ze środowiskiem badawczym instytutu i szerzej, uniwersytetu, jak też popularyzacja badań prowadzonych przez pracowników instytutu wśród społeczności studenckiej.

Prowadzony jest przez dwa lata na studiach magisterskich. Wymagana jest znajomość jednego z języków specjalnościowych na poziomie co najmniej B2+.


Mode:

Classroom and field classes

Short description: (in Polish)

Zadaniem przedmiotu jest wprowadzenie studentów w pracę badawczą. Jego celem jest realizacja efektów kształcenia na poziomie indywidualnym, ale również związanie studentów ze środowiskiem badawczym instytutu i szerzej, uniwersytetu, jak też popularyzacja badań prowadzonych przez pracowników instytutu wśród społeczności studenckiej.

Full description: (in Polish)

Projekt naukowy jest przedmiotem obligatoryjnym, którego zadaniem jest wprowadzenie studentów w pracę badawczą. Jego celem jest realizacja efektów kształcenia na poziomie indywidualnym, ale również związanie studentów ze środowiskiem badawczym instytutu i szerzej, uniwersytetu, jak też popularyzacja badań prowadzonych przez pracowników instytutu wśród społeczności studenckiej.

Prowadzony jest przez dwa lata na studiach magisterskich.

Na początku danego roku akademickiego działające w Instytucie zespoły badawcze i pracownia proponują student/k/om tematy badawcze, nad którymi chcą pracować wspólnie ze studentami.

Student/ka wybiera temat i przez dwa lata będzie mieć obowiązek aktywnego uczestniczenia w pracach wybranego zespołu badawczego. Spotkania zespołu, w których uczestniczą studenci, muszą się odbyć co najmniej dwa razy w semestrze. Osoba prowadząca projekt wspólnie z uczestnikami ustala harmonogram pracy (spotkań oraz działań badawczych), dostosowany do specyfiki tematu i obszaru badawczego.

Bibliography: (in Polish)

Ustalana indywidualnie w zależności od tematu badawczego podanego w danym roku akademickim.

Learning outcomes: (in Polish)

WIEDZA

Student/ka orientuje się, na czym polega praca badawcza. Potrafi logicznie sformułować problem badawczy, uzasadnić merytorycznie podjęcie badań oraz zaprojektować weryfikację postawionej tezy. Umie posługiwać się poprawnie terminologią właściwą dla dziedziny. Zna podstawowe sposoby prowadzenia badań kulturoznawczych oraz sposoby ich popularyzacji, jak też organizowania i finansowania badań naukowych.

UMIEJĘTNOŚCI

Student/ka umie gromadzić dane i materiały źródłowe. Potrafi prowadzić dyskusję merytoryczną, jak też przygotować samodzielnie spotkanie naukowe. Potrafi aktywnie włączyć się w pracę zespołu badawczego.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE

Student/ka potrafi pracować w grupie. Stara się nawiązywać relacje z otoczeniem akademickim i pozaakademickim w celu prezentacji badań. Szanuje środowisko uniwersyteckie oraz dba o poprawność, rzetelność i adekwatność warsztatu nadawczego kulturoznawczy. Rozumie odpowiedzialność badawczą.

Assessment methods and assessment criteria: (in Polish)

W ciągu pierwszego roku realizowania przedmiotu student/ka pod opieką osoby prowadzącej projekt ma obowiązek wykonać następujące zadania spośród poniższych:

(a) redakcja całości lub fragmentu tekstu naukowego pod opieką członka pracowni

(b) kwerenda naukowa - wykonanie kwerendy zleconej przez zespół/pracownię w ramach wspólnego przygotowywania zadania badawczego

(c) prezentacja tematów naukowych (wybór i opracowanie tematu badawczego, wpisującego się w obszar badany przez zespół)

(d) recenzja publikacji naukowych

(e) metody i narzędzia do realizacji zadań badawczych (przedstawienie na forum zespołu propozycji wykonania zadania badawczego ALBO przedstawienie zagadnienia na podstawie wysłuchanego referatu na konferencji/lektury tekstu: przedstawienie i krytyka narzędzi badawczych; omówienie zadanej lektury pod kątem użytych rozwiązań analitycznych)

(f) uczestnictwo spotkaniach zespołu/pracowni

Warunkiem zaliczenia jest zrealizowanie przez studenta/studentkę wybranych w porozumieniu z zespołem aktywności z powyższej listy.

Wykonanie zadań jest oceniane i komentowane przez zespół. Student/ka uzyskuje zaliczenie po drugim semestrze.

Classes in period "Academic year 2023/24" (in progress)

Time span: 2023-10-01 - 2024-06-16
Selected timetable range:
Navigate to timetable
Type of class:
Research project, 15 hours, 15 places more information
Coordinators: Iliana Genew-Puhalewa, Patrycjusz Pająk
Group instructors: Patrycjusz Pająk
Students list: (inaccessible to you)
Examination: Course - Pass/fail
Research project - Pass/fail
Full description: (in Polish)

Tematy projektów, proponowanych w bieżącym roku akademickim, znajdują się w części sylabusa poświęconej poszczególnym grupom.

Zajęcia prowadzone są w trybie nieregularnych spotkań zgodnie z kalendarzem ustalonym przez osobę prowadzącą z uczestni(cz)kami.

Classes in period "Academic year 2024/25" (future)

Time span: 2024-10-01 - 2025-06-08
Selected timetable range:
Navigate to timetable
Type of class:
Research project, 15 hours, 15 places more information
Coordinators: Elżbieta Kaczmarska-Zglejszewska, Robert Kulmiński
Group instructors: Elżbieta Kaczmarska-Zglejszewska, Robert Kulmiński
Students list: (inaccessible to you)
Examination: Course - Pass/fail
Research project - Pass/fail
Full description: (in Polish)

Tematy projektów, proponowanych w bieżącym roku akademickim, znajdują się w części sylabusa poświęconej poszczególnym grupom.

Zajęcia prowadzone są w trybie nieregularnych spotkań zgodnie z kalendarzem ustalonym przez osobę prowadzącą z uczestni(cz)kami.

Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by University of Warsaw.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
contact accessibility statement USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)