University of Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

(in Polish) SEMGR: Badania empiryczne polskiego życia społecznego

General data

Course ID: 3500-SEMMGR-BEPS-1
Erasmus code / ISCED: 14.2 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0314) Sociology and cultural studies The ISCED (International Standard Classification of Education) code has been designed by UNESCO.
Course title: (unknown)
Name in Polish: SEMGR: Badania empiryczne polskiego życia społecznego
Organizational unit: Faculty of Sociology
Course groups:
ECTS credit allocation (and other scores): 4.00 Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.
Language: Polish
Type of course:

Master's seminars

Prerequisites (description):

(in Polish) Zakłada się zainteresowanie studenta tym, co się działo i dzieje w polskim społeczeństwie oraz chęć opisania tych zjawisk zarówno w płaszczyźnie teoretycznej, jak i empirycznej.

Mode:

Classroom

Short description: (in Polish)

Seminarium magisterskie Katedry Metodologii i Teorii Socjologicznej prowadzone będzie przez prof. ucz. dr hab. Krzysztofa Kosełę i dr Jakuba Motrenkę, natomiast magisterium będzie można pisać u wszystkich pracowników Katedry, tj. także u prof. dr hab. Elżbiety Hałas i dr hab. Michał Łuczewskiego.

Prowadzone są magisteria o bardzo różnorodnej problematyce: od metodologii przez socjologie: religii, polityki, ruchów społecznych, kultury, społeczności lokalnych… Mogą tu być zarówno prace teoretyczne, jak empiryczne, oparte na danych ilościowych lub jakościowych, zastanych (pomagamy w dostępie do zbiorów) lub samodzielnie wytworzonych.

Full description: (in Polish)

W ramach seminarium magisterskiego Katedry Metodologii i Teorii Socjologicznej były i są prowadzone są magisteria o bardzo różnorodnej problematyce: od metodologii przez socjologię religii, polityki, ruchów społecznych, kultury, pamięci społecznej, społeczności lokalnych…; prace zarówno teoretyczne, jak empiryczne, oparte na danych ilościowych lub jakościowych, zastanych (pomagamy w dostępie do zbiorów) lub samodzielnie wytworzonych.

Wspieramy i nadzorujemy studenckie badania w dziedzinach leżących w polu zainteresowań pracowników Katedry (E.Hałas; K.Koseła, M.Łuczewski; J.Motrenko) takich, jak: metody badań socjologicznych, problemy badań sondażowych, religijność społeczeństwa polskiego, problemy młodzieży i zmiany pokoleń, socjologia kultury i edukacji, problematyka ruchów społecznych, pamięci zbiorowej, zagadnienia społeczności lokalnych i in. Zadaniem osób prowadzących seminarium będzie pomoc w wyborze tematu rozprawy, nadzorowanie badania na wszystkich etapach i pomoc w napisaniu interesującej rozprawy. Tematy rozpraw są sformułowane samodzielnie przez studentów.

Uczestnikom seminarium pomagamy w:

- sformułowaniu problemu i pytań badawczych;

- opracowaniu konspektu pracy magisterskiej;

- opracowaniu projektu badania empirycznego (jeśli praca ma charakter samodzielnie realizowanego badania);

- dopracowaniu teoretycznego aspektu pracy magisterskiej i

- opracowaniu bibliografii.

A w dalszej kolejności (zwykle już na II roku) w ocenie i interpretacji zebranych danych oraz ocenie powstającego tekstu rozprawy.

Oczekujemy od studentów regularnego i aktywnego uczestniczenia w spotkaniach, które polegać będzie na prezentowaniu postępów pracy własnej, recenzowaniu prac pozostałych uczestników seminarium oraz uczestniczeniu w dyskusjach podczas spotkań.

Classes in period "Summer semester 2023/24" (in progress)

Time span: 2024-02-19 - 2024-06-16
Selected timetable range:
Navigate to timetable
Type of class:
Second cycle diploma seminar, 30 hours, 12 places more information
Coordinators: Krzysztof Koseła, Jakub Motrenko
Group instructors: Krzysztof Koseła, Jakub Motrenko
Students list: (inaccessible to you)
Examination: Course - Pass/fail
Second cycle diploma seminar - Pass/fail
Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by University of Warsaw.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
contact accessibility statement USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)