Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Miłość, seks i roboty. Technoantropologia intymności

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3700-AL-MSRTI-qMF
Kod Erasmus / ISCED: 14.7 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0314) Socjologia i kulturoznawstwo Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Miłość, seks i roboty. Technoantropologia intymności
Jednostka: Wydział "Artes Liberales"
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne

Założenia (opisowo):

Od uczestników oczekuje się umiejętności pracy z tekstem literackim w języku polskim i z tekstem naukowym w języku angielskim.

Skrócony opis:

Zajęcia poświęcone będą przemianom, jakim we współczesnej kulturze podlega miłość w obliczu rozwoju nowych technologii. Seksdroidy, cyfrowe dzieci, hologramy zmarłych, społeczne roboty opiekuńcze, awatary i asystenci głosowi czyli coraz doskonalsze, zdolne do symulowania emocji sztuczne istoty stają się częścią naszego codziennego życia. Relacje między człowiekiem i maszyną zaczynają wkraczać i przekształcać obszar uznawany we współczesnej kulturze europejskiej za sferę najbardziej intymną o fundamentalnym znaczeniu dla samookreślenia człowieka i relacji międzyludzkich. Czy jesteśmy gotowi na inwazję robotycznych i wirtualnych bytów nieludzkich w sferę miłości? Jak technokultura wpływa i będzie wpływać na miłość, przyjaźń i zaufanie w czasach sztucznej inteligencji? Razem z uczestnikami zajęć spróbujemy udzielić odpowiedzi na te pytania.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)