Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Establishing your own business

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2600-MSdz2EYOBen
Kod Erasmus / ISCED: 04.1 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0410) Biznes i administracja Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Establishing your own business
Jednostka: Wydział Zarządzania
Grupy: Konwersatoria English dla MSM i MSZFR dzienne
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: angielski
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne

Założenia (opisowo):

Kreatywność, wyczucie biznesowych oraz okazji biznesowych, mała życiowa awersja do ryzyka, podstawy marketingu, badań marketingowych, podstawy analizy finansowej, znajomość diagramu Portera, podstaw prawa podatkowego oraz znajomość form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej

Tryb prowadzenia:

zdalnie

Skrócony opis:

Kurs pozwala studentom przygotować się do założenia własnej firmy opracowując w trakcie zajęć pomysł na biznes

Pełny opis:

Na pierwszych zajęciach wykładowca przypomni uczniom następujące tematy:

1. Typowe fazy rozwoju biznesu

2. Cechy osobowe ważne przy zakładaniu firmy

3. Struktura i charakter prezentacji biznesowej

Warsztaty będą oparte na pracy zespołowej. Uczestnicy utworzą grupy około 8 studentów, które będą pracować nad wybranym przez siebie pomysłem na biznes, który chcą zrealizować. Są również zobowiązani do przygotowania prezentacji. Każda grupa będzie się spotykać raz w tygodniu z wykładowcą. W tym czasie będzie im doradzał w praktycznych kwestiach biznesowych dotyczących ich projektu. Na ostatnich zajęciach przedstawią prezentację swoim kolegom z klasy, która zostanie wspólnie oceniona przez nich i nauczyciela. Na tej podstawie zostaną ocenione grupy.

Literatura:

PwC Worldwide Tax Summaries

Efekty uczenia się:

Po ukończeniu warsztatów student: będzie gotów do założenia własnej firmy umiejąc krytycznie ocenić pomysł biznesowy tj. przeprowadzić niezbędne do jego realizacji badania marketingowe oraz zbadać realność koncepcji biznesowych, dokonać na tej podstawie prognoz finansowych, umieć połączyć wiele wątków operacyjnych prowadzenia biznesu w jedną całość oraz przedstawić koncept biznesowy w formie atrakcyjnej prezentacji.

Metody i kryteria oceniania:

Student będzie pracował w grupie nad wybranym rzeczywistym projektem biznesowym (jego pomysł będzie pochodził również od grupy), który zostanie na ostatnich zajęciach zaprezentowany przez wszystkich członków grupy. 60% jego oceny będzie pochodziło od podobnych grup biorących udział w sesji, a 40% będzie zależało od prowadzącego zajęcia.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)