Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Historia prasy, radia, filmu, telewizji, internetu

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3104-SD19MWOJ
Kod Erasmus / ISCED: 08.3 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0222) Historia i archeologia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Historia prasy, radia, filmu, telewizji, internetu
Jednostka: Wydział Historii
Grupy: Przedmioty Historii I i II stopnia, seminaria dyplomowe
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne
seminaria licencjackie
seminaria magisterskie

Tryb prowadzenia:

w sali

Skrócony opis:

Generalnie zakres tematów przewidywanych do poruszenia podczas seminarium mieścić się powinien wśród tych, które zapisano w tytule seminarium. Wszelako pomysłowość a zainteresowania studentów bywają na tyle rozległe, że o niemal każdym temacie z ostatnich dwóch stuleci możemy próbować rozmawiać. Powstawały na tym seminarium prace o modzie w okupacyjnej Generalnej Guberni, o koloniach rosyjskich w Ameryce Północnej, o nalotach sowieckich na Warszawę, o budowie szkół „Tysiąclatek”, o derusyfikacji Warszawy po 1915 roku. Cała istota seminarium polega na wymianie poglądów, spostrzeżeń, myśli. Odżegnuję się więc od zakładania a priori jakie tematy poruszane będą w tym roku. To bowiem zależy w znacznej mierze od tematów, nad którymi będą chcieli pracować seminarzyści.

Literatura:

Zależeć będzie od tematów, opracowywanych jako dyplomowe przez seminarzystów.

Efekty uczenia się:

Zadaniem promotora jest doprowadzić do tego, by seminarzysta mądrze wybrał temat. To zwykle zajmuje trochę czasu i kosztuje nieco wysiłku. Kolejnym etapem jest poszukiwanie źródeł i ich opracowanie. Pisanie ostatecznego tekstu zwykle zajmuje mniej czasu niż poprzednie etapy. To trzeba dopilnować by napisany został logicznie, poprawną polszczyzną i zgodnie z prawidłami sztuki pisania prac naukowych. Tylko tyle i aż tyle. W semestrze każdy z uczestników będzie miał do przedstawienia pozostałym stan swojej pracy, albo dopiero przygotowań do jej napisania. To zwykle bywa podstawą do mniej lub bardziej ożywionej dyskusji.

Metody i kryteria oceniania:

Warunkiem zaliczenia jest pozytywna ocena ciągłej aktywności studenta oraz wywiązanie się przez studenta z przewidzianych przez prowadzącego zadań w realizacji projektów seminaryjnych; złożenie pracy dyplomowej, w przypadku ostatniego semestru seminarium, na którym student przygotowuje pracę.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)