Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Powieść latynoamerykańska w XX wieku

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3300-DOK-IB-SEM-LAŁ
Kod Erasmus / ISCED: 09.0 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0231) Języki obce Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Powieść latynoamerykańska w XX wieku
Jednostka: Wydział Neofilologii
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: hiszpański
Rodzaj przedmiotu:

seminaria doktoranckie

Założenia (opisowo):

Doktoranci piszą prace na różne tematy, w zależności od indywidualnych zainteresowań naukowych. Seminarium doktoranckie to forma zajęć, które powinny przygotować uczestników do samodzielnej pracy badawczej.

Tryb prowadzenia:

w sali

Skrócony opis:

Seminarium przeznaczone jest dla słuchaczy II,III i IV roku studiów doktoranckich. Przyjmowani są studenci obu sekcji: hiszpańskiej i portugalskiej. Seminarium służy przygotowaniom do redakcji rozprawy doktorskiej. W trakcie spotkań omawiane są zagadnienia stanowiące główną oś badań prowadzonych przez uczestników. Prezentowane są fragmenty prac, które są szczegółowo omawiane.

Pełny opis:

Tematy omawiane na seminarium zależą od zainteresowań badawczych poszczególnych doktorantów.

Oczekuje się od słuchaczy przygotowania z zakresu historii i kultury latynoamerykańskiej XIX i XX wieku. Na zajęciach doktoranci zdobywają pogłębioną wiedzę na temat wybranej przez siebie epoki literackiej, zjawiska, autora oraz rozumie pojęcia definiujące specyfikę omawianych okresów i zjawisk literackich. Zdobywa wiedzę nt literaturoznawczych( w tym interdyscyplinarnych) metod analizy tekstów.

Doktorant uczy się konstruować logiczny i spójny wywód; potrafi poddać krytycznej ocenie poglądy innych oraz formułować spójną argumentację.

Aktualnie,na bieżącym seminarium, doktoranci zajmują się tak specyficznymi/różnorodnymi tematami badawczymi jak: budowanie tożsamości afro-brazylijskiej(czasopismo”Cuadernos Negros”); esej literacki i rzeczywistość kubańska w latach 1959-1989; czy przemiany obyczajowe i poszukiwanie tożsamości płci: pamięć i tożsamość we współczesnej literaturze hispanoamerykańskiej.

Literatura:

W zależności od indywidualnych potrzeb i zainteresowań badawczych doktoranta.

Efekty uczenia się:

Wiedza: Doktorant ma pogłębioną wiedzę na temat związany z rozprawą doktorską

Umiejętności: Doktorant posiada umiejętność prowadzenia badań naukowych i jest przygotowany do samodzielnej pracy badawczej.

Kompetencje społeczne: Doktorant jest otwarty na nowe idee i nurty. Potrafi inspirować i organizować proces uczenia się innych osób.

Metody i kryteria oceniania:

Warunkiem zaliczenia seminarium jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach; prezentacja własnych badań w formie referatów; udział w krajowych i zagranicznych sympozjach i konferencjach.

Praktyki zawodowe:

W ramach programu Studium Doktoranckiego.

Prace organizacyjne na rzecz Uniwersytetu( np. pomoc przy organizacji konferencji,itd.)

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)