Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Komunikacja społeczna w epoce wczesnonowożytnej – wybrane zagadnienia. [3104-SD20JCHM] Semestr zimowy 2020/21
Seminarium dyplomowe, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Komunikacja społeczna w epoce wczesnonowożytnej – wybrane zagadnienia. [3104-SD20JCHM]
Zajęcia: Semestr zimowy 2020/21 [2020Z] (zakończony)
Seminarium dyplomowe [SEM-DYP], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy poniedziałek, 15:00 - 16:30
sala 10
Budynek Pomuzealny jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 8
Limit miejsc: 15
Zaliczenie: Zaliczenie
Prowadzący: Jolanta Choińska-Mika
Literatura:

Lista lektur podana zostanie po ustaleniu tematów indywidualnych projektów badawczych studentów.

Zakres tematów:

Celem seminarium jest pogłębienie kompetencji warsztatowych studenta/studentki poprzez samodzielną pracę nad indywidualnym projektem badawczym, której wyniki zostaną zaprezentowane w postaci pracy dyplomowej. Rolą prowadzącej jest udzielanie merytorycznego wsparcia przy formułowaniu koncepcji projektu oraz w trakcie prac nad jego realizacją. Większość zajęć poświęcona będzie projektom przygotowywanym przez studentów. Będą one miały formę dyskusji nad prezentacją. By zapewnić merytoryczny charakter debaty, referent/referentka proszony/proszona będzie o przedstawienie (z odpowiednim wyprzedzeniem) literatury wprowadzającej do tematu. Co najmniej cztery spotkania w semestrze poświęcone będą wspólnej pracy nad źródłami – pogłębionej analizie i interpretacji.

Na seminarium zapraszam osoby zainteresowane szerokorozumianą komunikacją społeczną, która jest niezbędnym warunkiem funkcjonowania każdej grupy i środowiska, niezależnie od epoki.. Podczas seminarium rozważać będziemy różnorodne kwestie związane z komunikacją społeczną w XVI i XVII stuleciu. Koncentrować się będziemy na Rzeczypospolitej, nie wykluczając wszakże innych krajów wczesnonowożytnej Europy, na czele z Anglią. Interesować nas będą m.in. formy, środki porozumiewania się i wymiany informacji, metody oddziaływania na odbiorcę.

Zapraszam studentki i studentów, którzy chcieliby pod moim kierunkiem przygotować pracę dyplomową, jak również osoby, dla których byłoby to tzw. drugie seminarium.

Szczegółowy plan seminarium i tematyka poszczególnych spotkań ustalona zostanie na pierwszych zajęciach, po zapoznaniu się z zainteresowaniami badawczymi uczestników.

Metody dydaktyczne:

Zajęcia mają formę dyskusji nad zaprezentowanym referatem/prezentacją z postępów prac nad indywidualnym projektem badawczym lub wspólnej pogłębionej analizy źródeł związanych z tematyką komunikacji społecznej w epoce wczesnonowożytnej.

Uwagi:

prof. Jolanta Choińska-Mika

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)