Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie [2500-SEM-MGR] Semestr zimowy 2021/22
Seminarium, grupa nr 114

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium magisterskie [2500-SEM-MGR]
Zajęcia: Semestr zimowy 2021/22 [2021Z] (zakończony)
Seminarium [SEM], grupa nr 114 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
co drugi czwartek (parzyste), 12:00 - 13:30
(sala nieznana)
Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (nieparzyste)" odbywają się w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (parzyste)" odbywają się w drugim tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Jeśli zajęcia wypadają w dniu wolnym, to nie odbywają się, natomiast nie ma to wpływu na terminy kolejnych zajęć - odbędą się one dwa tygodnie później.
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 1
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie lub ocena
Prowadzący: Mateusz Płatos
Zakres tematów:

Seminarium obejmuje problematykę funkcjonowania społeczno-emocjonalnego osób o atypowym rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem osób ze spektrum autyzmu, ale również osób z ADHD, zaburzeniami przetwarzania sensorycznego i specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Na spotkaniach poruszymy wątki dotyczące kształtowania się tożsamości osób o atypowym rozwoju (w tym tożsamości płciowej i psychoseksualnej), funkcjonowania w bliskich relacjach (przyjaźni, związkach romantycznych, relacjach z rodzicami), a także postrzegania osób o atypowym rozwoju przez innych w różnych kontekstach społecznych (m.in. szkoły, uczelni, rodziny). Wreszcie, przyjrzymy się sposobom wsparcia tej grupy w osiąganiu dojrzałej tożsamości i satysfakcjonujących relacji z innymi.

Obszary:

1) Nawiązywanie i utrzymywanie bliskich relacji przez osoby o atypowym rozwoju

2) Społeczne i kulturowe aspekty funkcjonowania osób o atypowym rozwoju

3) Skuteczność interwencji psychologicznych dla osób o atypowym rozwoju

Uwaga: Seminarium nie obejmuje tematyki funkcjonowania osób z niepełnosprawnością narządu ruchu i zmysłów, a także osób z zaburzeniami psychicznymi.

Metody dydaktyczne:

Ćwiczenia z zakresu tworzenia przeglądu literatury (w tym literatury anglojęzycznej), kompozycji tekstu, metodologii badań oraz pisania akademickiego. Referaty studenckie na tematy związane z pracą, ale też zadane przez prowadzącego. Dyskusja w grupie na tematy zaproponowane przez prowadzącego.

Uwagi:

Mateusz Płatos, gr. wieczorowa

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)