Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji Rejestracja na zajęcia Bloku Ekonomicznego do wyboru - MSOŚ, I stopień, I rok, 2 semestr 4030-2021L-BL-EKON

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
2400-PP2MGO
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Wykład z Makroekonomii Gospodarki Otwartej obejmuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem gospodarki w warunkach powiązań finansowych i kapitałowych z resztą świata. Przedstawiane są problemy bilansu płatniczego, funkcjonowania rynku walutowego oraz polityki gospodarczej w gospodarce otwartej w warunkach rożnych systemów kursowych, kwestie związane z międzynarodowymi przepływami kapitału i kryzysami walutowymi oraz analizę warunków tworzenia unii walutowej na przykładzie Europejskiej Unii Monetarnej (EMU).

Oczekuje się, że studenci posiadają odpowiednią wiedzę z makroekonomii II i podstawy mikroekonomiczne. Wykład kończy się egzaminem w formie pytań otwartych, wspólnym dla obu toków wykładu. Ocena końcowa z przedmiotu jest wystawiana na podstawie średniej ważonej ilości punktów uzyskanych z egzaminu i ćwiczeń z wagami 70% i 30%, odpowiednio.

Strona przedmiotu
2400-PP1NI
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników kursu z podstawowymi technikami informatycznymi przydatnymi w codziennej pracy ekonomisty. W trakcie zajęć organizowanych w formie laboratoriów studenci nabywają umiejętność posługiwania się wybranymi narzędziami informatycznymi (zaawansowany Excel, środowisko do analiz statystycznych R) oraz umiejętności dobierania odpowiedniego narzędzia analitycznego do rozwiązania typowego problemu z zakresu analizy ekonomicznej. Przed przystąpieniem do kursu wymagane jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu informatyki i matematyki (na poziomie pierwszego semestru pierwszego roku studiów zajęć z algebry liniowej i analizy matematycznej).

Strona przedmiotu
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)