University of Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

Courses in registration (in Polish) Rejestracja na przedmioty, specjalność Geoekologia i geomorfologia, sem. letni 1900-2022L-mgr-GIG

This list includes courses which are temporarily excluded from registration (but they were or will by included during other rounds of this registration).
Filters
Please log in to gain access to additional options

Precisely - show only these courses which are related to such open registration which allows you to register for the course.

Additionally, courses which you are already registered for (or applied for registration) are also included.

Show only this courses which belong to the selected group: Bolded are those course groups containing courses which are related to such open registration which allows you to register for the course.
If you want to change these settings permanently
edit your preferences in the My USOSweb menu.
Actions
1900-3-APK-GK
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Przedmiot omawia bezpośrednie i pośrednie przejawy oddziaływania człowieka na krajobraz. Szczególną uwagę zwrócono na czynniki i skutki przemian najbardziej trwałych, abiotycznych komponentów krajobrazu. Zagadnienie to prezentowane jest zarówno w ujęciu historycznym, jak i regionalnym, z uwzględnieniem danych jakościowych i ilościowych. Przedmiot porusza też zagadnienia prawne związane z ochroną krajobrazu i zwraca uwagę na katastrofalne skutki krajobrazowe niewłaściwych decyzji gospodarczych.

Course page
1900-3-BKP-GK
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Przedmiot ma na celu zapoznanie studentów z nurtami historycznymi i stanem aktualnym badań krajobrazowych w Polsce i na świecie.

Course page
1900-3-BTGG-GIG
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Zajęcia mają na celu praktyczne zapoznanie studentów z wybranymi metodami badań stosowanymi w geoekologii i geomorfologii. W trakcie prac terenowych studenci zapoznają się również z terenowymi metodami analiz abiotycznych i biotycznych składników środowiska przyrodniczego.

Course page
1900-3-FDR-GK-W
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Podczas wykłady przedstawione będą: naturalne procesy kształtujące doliny oraz koryta rzek górskich i nizinnych; Omówione zostanie: znaczenie i funkcjonowanie równin zalewowych i dostawy materiału do koryta; cele i działania w renaturyzacji rzek oraz podstawy projektowania w renaturyzacji technicznej koryt małych cieków.

Course page
1900-3-FK1-GK
Classes
Groups

Brief description

Discussion of the functioning of the abiotic environment with particular emphasis on geomorphological processes. Dynamics of fluvial, aeolian, glacial, littoral, slope and periglacial processes. Record of geomorphological processes in relief and sediments.

Course page
1900-3-FK2-GK
Classes
Groups

Brief description

Aim of the course is to present the landscape as a dynamic formation, transformed by human and undergo cyclic change and development. Students learn about the selected research methods of the functioning of the landscape.

Course page
1900-3-GCH-GK
Classes
Groups

Brief description

The aim of the course is to show the regularity of natural migration, dispersal and concentration of chemical elements in the different landscapes of Earth. During the exercises the student acquires the skills laboratory analysis of organic matter and water, and the interpretation and presentation of the results obtained.

Course page
1900-3-KPP-GK
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Celem przedmiotu jest zaznajomienie studentów z problemami, metodami, informacjami źródłowymi, oraz praktycznymi przykładami ocen krajobrazu, realizowanymi w ramach audytu krajobrazowego, wprowadzonego Ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. Umożliwi to zrozumienie roli i znaczenia krajobrazu (w jego sensie materialnym i niematerialnym) w życiu człowieka, potrzeb oraz zasad kształtowania i ochrony, a także metod planowania i zarządzania.

Course page
1900-3-KPW-GK
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Poznanie wzajemnych relacji pomiędzy typologią i regionalizacją. Poznanie zasad i efektów typologii krajobrazu naturalnego Polski; związków między komponentami przyrodniczymi w podziale na klasy krajobrazu oraz specyfiki gospodarki człowieka w poszczególnych typach. Przyrodnicze podstaw wykorzystania krajobrazu Polski; sporządzanie i wykorzystanie map krajobrazowych Polski. Specyfika ginących krajobrazów Polski.

Course page
1900-3-PB1-GK
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Na zajęciach omawiane są projekty badawcze prowadzone przez geomorfologów różnych specjalności. Przedstawia podział projektów ze względu na formę realizacji, cele projektu, znaczenie praktyczne, źródła finansowania. Omawia uwarunkowania wpływające na ograniczenia w realizacji projektów badawczych związane z wpływem poszczególnych komponentów środowiska przyrodniczego, ale również z ograniczeniem, z którymi geomorfolog spotyka się w bezpośredniej realizacji projektu. Przedstawia zasady współpracy geomorfologów z przedstawicielami innych dyscyplin naukowych, z wiedzy których korzysta się przy realizacji projektów dotyczących form i procesów rzeźbotwórczych. Szczególny nacisk kładdziony jest na projekty mające wymiar praktyczny. Mają za zadanie nauczyć, jak przygotować i zrealizować projekt badawczy w geomorfologii.

Course page
1900-3-RTET-GIG-WW
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Wykład obejmuje analizę wybranych form rzeźby terenu w różnych typach rzeźby na świecie pod kątem ich potencjalnej i rzeczywistej atrakcyjności turystycznej.

Course page
1900-3-SM2-GIG
Classes
Groups

Brief description

(in Polish) Seminarium jest drugą częścią cyklu, obejmującego 4 semestry - od postawienia do rozwiązania problemu badawczego pracy magisterskiej. Każdy z semestrów zaliczany jest osobno.

Course page
1900-3-SM4-GK
Classes
Groups

Brief description

Presentation and discussion of the obtained research results by individual students.

Course page
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel: +48 22 55 20 000 https://uw.edu.pl/
contact accessibility statement USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)